راز رابطه ها

 

رابطه ی بین زن ومرد یکی از رازهای خلقت محسوب می شود و چون رابطه به معنی برخورد بین دو شخص است ،به هردوی آنها بستگی دارد .موقعی که دو نفر با هم آشنا می شوند ،دنیایی جدید خلق می شود همان بر خوردشان ایجاد پدیده ای جدید کرده که قبلا وجود خارجی نداشته و به خاطر همین پدیده ی جدید هر دو آنها عوض می شوند و در کل تغییر می کنند .

این آشنایی یعنی اینکه دو دنیای متفاوت با هم آشنا شده اند ،که پدیده ی ساده ای نیست بلکه بسیار پیچیده و زیباست و شباهت به یک راز شگفت انگیز دارد اگر رابطه ادامه یابد و عمیق تر شود ،به تدریج مراکز روحی  آنها با هم آشنا می شوند که ما آن را عشق واقعی می نامیم،ولی وقتی رابطه سطحی از نوع قشر جسمی و خارجی باشد آن را آشنایی می نامیم دو قشر خارجی یکدیگر را لمس می کنند ، درک  نمی کنند .

ما گاهی آن را به غلط عشق می نامیم . در حایکه ماهیت عشق کاملا متفاوت است .

دوست داشتن با عاشق شدن متفاوت است دوست داشتن نوعی آشنایی است ولی عشق نیست عشق نادر است . اگر کسی را بخواهیم در مر کزش ملاقات کنیم ، اول باید خودمان تغییر کنیم آن هم تغییرات اساسی ،باید پستی و بلندیهای زیادی را بگذرانیم اگر بخواهیم کسی را درون مرکزش ملاقات کنیم باید بگذاریم آن شخص هم به درون روح ما وارد شود و اجازه ی ورود کسی به درون ما یک قمار محسوب می شود و خطر ناک ،چون هر گز نمی دانیم که آن شخص با ما چکار خواهد کرد با این اجازه ی ورود به مرکزمان ،تمام رازهای  درونمان آشکار خواهد شد ،یعنی چیز هایی که در درون  خود پنهان کرده بودیم برملا می شود ،و دیگر ما نمی دانیم که آن شخص با این رازها چه خواهد کرد به خاطر همین مطلب است که ترس در وجودمان سر بر می دارد ،ودر نتیجه مرکز درونمان را به روی شخص می بندیم .

از طرف دیگر ما یک دوستی سطحی را عشق می نامیم .قشر مادی و نفسانی دو نفر با هم آشنا می شوند . آنها فکر می کنند که این آشنایی بین وجود درونشان صورت گرفته در حالیکه ما جسم نیستیم جسم ما انتهای  رو حمان است فقط لباسی است حصار روحمان است حصار در واقع تمام وجود ما نیست در انتهای  وجود ما ،دنیای خارج از ما   شروع می شود .

حتی زن وشوهر ها یی که سالهای  سال باهم زندگی کرده اند، ممکن است بین آنها فقط یک آشنایی بیش نباشد و همدیگر را نشناخته باشند .این افراد هر چه بیشتر با هم زندگی می کنند بیشتر فراموش می کنند که روحشان برای هم ناشناخته است . بنابر این مطلب مهمی که عمیقا باید درک شود آن است که  صرف ارتباط جسم دلیل برعشق نیست .

دوستی  عمیق، پاکترین نوع عشق است ،بالاترین و والاترین نوع ارتباط است زمانی که دو روح فارغ از بند جسم به هم می پیونند.

 در دوستی عمیق ،خواسته ای  وجود ندارد شرط و شروطی نیست صرفا بخشش است  محبت است عاشق  از اظهار عشق و گذشت لذت می برد بدون آنکه انتظار دریافت داشته باشد البته بی حد و اندازه نیز دریافت می کند اما این دریافت کردن یک قضیه ثانویه است مهم فقط معشوق است وبس .

 من چه به دست می آورم ؟ مهم نیست

  وجود خود عشق انسان را ارضا می کند چرا که عشق تجربه ای ست در زمان حال شما نمی توانید فردا عاشق کسی شوید نمی دانید فردا چه اتفاقی می افتد با دیروز هم کاری ندارید عشق فقط در زمان ( حال ) حضور دارد و فقط در یک مکان ( اینجا )

به همین دلیل برای ذهن انسان بسیار سخت است که عاشق باشد ، زیرا ذهن همیشه در آینده و یا گذشته سیر می کند این دو تنها  مراجعی هستند که فکر انسان به آن  رجوع می کند ذهن حرکت نوسانی دارد بین گذشته و آینده  و هرگز بین راه توقف نمی کند ولی انسان عاشق  فقط در زمان حال حضور دارد واز حضور معشوق سراپا لذت و نشاط است و به همین دلیل اکثر مردم  از عشق می ترسند چون ذهن اجازه ی عاشقی نمی دهد مثلا در فارسی می گویند مجنون شدن ویا درانگلیسی  می گویند در عشق فرو رفتن به جای آنکه بگویند در عشق طلوع کردن .

ذهن زیاده خواه است زیرا ذهن آدمی هیچگاه به آنچه دارد راضی نیست بیشتر می خواهد ولی عشق برای هر چیزی که اتفاق می افتد سپاسگزار است عاشق همیشه فکر می کند بیش از آن چیزی که مستحق بوده گر فته و هر چه می گیرد حتی یک لبخند را هدیه ی با ارزش می داند، در عشق خود خواهی نیست همه  چیز در وجود معشوق است حتی  به قیمت فراموش شدن از یاد معشوق .

تا به حال از خود پرسیده اید که چقدر عاشقید ؟ واقعا عاشقید ؟                

 

/ 11 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرویز

درود بر فریبای گرامی و تشکر برای مطالب جالبتان

پرویز

راستی پروین منتظرتون بود

علیرضا

سلام وبلاگ خوبي داري موفق باشي خوشحال ميشيم از سايت ما هم ديدن كني منتظريم

adeleh

salam montazeram[سوال]

افزايش رنک گوگل و آمار بازديد وبلاگ و سايت شما

افزايش رنک گوگل و آمار بازديد وبلاگ و سايت شما قابل توجه کليه دارندگان سايت و وبلاگ تبادل لينک با يک وبلاگي با پيج رنک بالا تبادل لينک و افزايش امار بازديد روزانه سايت و وبلاگ تبادل لينک با ما ميتواند در ارتقاء پيچ رنک گوگل و آمار بازديد روزانه سايت شما بسيار موثر باشد براي تبادل لينک وارد آدرس هاي زير شويد http://7rank.loxblog.com http://7ranglinkbox.rozblog.com http://tabadol.rozblog.com موفق و پيروز باشيد

افزايش رنک گوگل و آمار بازديد وبلاگ و سايت شما

افزايش رنک گوگل و آمار بازديد وبلاگ و سايت شما قابل توجه کليه دارندگان سايت و وبلاگ تبادل لينک با يک وبلاگي با پيج رنک بالا تبادل لينک هوشمند و اتوماتیک و افزايش امار بازديد روزانه سايت و وبلاگ تبادل لينک با ما ميتواند در ارتقاء پيچ رنک گوگل و آمار بازديد روزانه http://7rank.loxblog.com http://7ranglinkbox.rozblog.com http://tabadol.rozblog.com موفق و پيروز باشيد